Tag Archives: mieszkania na sprzedaż słupsk cena

Kocioł na ulicach

W dawnych czasach, jak i teraz mianem kotła określano bardzo dużych rozmiarów garnek. Bardzo często można takie określenie znaleźć w bajkach dla dzieci, gdzie jakaś tam stara, straszna czarownica gotowała mikstury młodości, albo czarowała nad kotłem postawionym na palenisku. Czasami nawet w niektórych bajkach przedstawione są historie jak dzieci są wrzucane do wielkiego kotła. Ale to bajki. W rzeczywistości kocioł z dziećmi w roli głównej jest na boisku, placu zabaw albo korytarzu szkolnym w czasie przerwy. Określa się mianem kotła jeden wielki harmider i wrzask dzieci. Ganiają się, krzyczą czasami biją. Momentami nie da się przejść. Jest ich dużo i są wszędzie. Wymieszane i robiące wszystko. Tak jak w kotle. Gotując zupę przecież tak naprawdę wrzuca się do niego wszystko, co ma się pod ręką. A wodę, którą się dolewa, żeby zupa powstała można porównać do tej całej otoczki tych dzieci, jaką jest boisko, plac zabaw czy korytarz szkolny. Patrząc na to wszystko nie można powiedzieć, że tylko dzieci tworzą kocioł. Ludzie dorośli również. Patrząc na zachowanie się ludzi w centrach handlowych, na dużych placach, które są sercem miast czy na zwykłych rynkach można odnieść to samo wrażenie. Dużo ludzi, hałas, każda osoba biegnąca w inną stronę, jak wolny elektron i kłębiących się w koło siebie.

Witaj na moim serwisie! Blog poświęcony jest nieruchomościom! Z zawodu jestem architektem, projektowanie to moja największa pasja. Na serwisie znajdziesz wiele artykułów dotyczących projektowania domów, sprzedaży nieruchomości i budownictwa. Zapraszam do czytania i komentowania !

Ekogroszek coraz bardziej popularnym paliwem stałym

W naszym kraju istnieje bardzo wiele paliw stałych, jednak ostatnimi laty coraz większym zainteresowaniem cieszy się ekogroszek. Samo to paliwo jak i kotły nim zasilane z roku na rok sprzedają się coraz to lepiej. Dzieję się tak na skutek, iż paliwo te jest o wiele tańsze, bardziej wydajne oraz mniej szkodliwe dla środowiska aniżeli inne dostępne na polskim rynku. Ekogroszek jest wytwarzany z wysokokalorycznego węgla, dzięki czemu proces spalania jest wolniejszy a co za tym idzie zużywamy mniej materiału grzewczego, co przekłada się bezpośrednio na nasze wydatki związane z ogrzewaniem. Ekogroszek charakteryzuje się również niską spiekalnością, dzięki czemu paliwo to zostaje spalone praktycznie całe pozostawiają przy tym bardzo mało popiołu. Dzięki temu pozbywamy się kolejnego problemu związanego z utylizacją odpadu, jakim jest popiół czy też codziennego czyszczenia kotła, co mam miejsce przy urządzeniach zasilanych na przykład węglem. Dużym plusem kotłów zasilanych ekogroszkiem jest możliwość stosowania automatycznego dozownika. Dzięki temu nie musimy się martwic, aby dokładać materiał do pieca a sam kocioł zadba o to, aby ogrzewanie naszego domu było jak najbardziej efektywne przy możliwie najmniejszym zużyciu paliwa. Kotły tego typu obecnie zakupić bez problemu w każdym sklepie branżowym.

Witaj na moim serwisie! Blog poświęcony jest nieruchomościom! Z zawodu jestem architektem, projektowanie to moja największa pasja. Na serwisie znajdziesz wiele artykułów dotyczących projektowania domów, sprzedaży nieruchomości i budownictwa. Zapraszam do czytania i komentowania !